درباره ما


سامانه درخت ها یا نرم افزار پلاک کوبی درختان


سامانه درخت ها که با نام نرم افزار پلاک کوبی درختان و شناسنامه الکترونیکی درختان نیز شناخته می شود ، یک نرم افزار برای ثبت پلاک کوبی ها درختها و همچنین مدیریت آنها توسط شهرداری هاست. توسط این نرم افزار به جای ثبت و پایش و شناسنامه دار کردن دستی و کاغذی ، این عملیات توسط نرم افزار وب و اندروید انجام می شود. نرم افزار اندروید برای ثبت مشخصات درخت ها و نرم افزار وب علاوه بر ثبت یک سیستم جامع مدیریتی و نظارتی برای این امر می باشد. از مزیتهای این سامانه : - ثبت آسان توسط توسط نرم افزار تحت وب و همچنین اندروید می باشد. - قابلیت جستجو و رصد بین درخت های ثبت شده - ثبت خیابان و آدرس و مناطق -ثبت گزارشات مردمی در مورد تخریب درخت ، قطع درخت یا حکاکی روی درخت ، گزارش تصادف وسایل نقلیه با درختان و صدمه دیدن کل یا بخشی از درخت و.. -درخواست های مردمی مثل درخواست کاشتن درخت ، حذف یا هرس یک درخت و... -سامانه شکایات و پیشنهادات مردمی -مشاهده شناسنامه درخت توسط مردم و امکانات دیگر.

جزئیات بیشتر »پیام شهردار و شورای اسلامی شهر اقلید
به مناسبت روز زمین پاک


🌿 روز جهانی زمین پاک هر ساله در 22 آوریل مصادف با 2 اردیبهشت در تمام دنیا برگزار و به همه مردم روی زمین یادآوری می شود که نباید سیاره خود "زمین" را فراموش کنند و به فکر حفظ آن باشند.

🌿 در ایران نیز همزمان با دیگر كشور های جهان هفته زمین پاک از روز دوم اردیبهشت ماه به مدت یك هفته در سراسر كشور برپا می‌شود و نخستین روز این هفته ( دوم اردیبهشت ماه ) به نام روز زمین پاک نامگذاری شده‌است.

🌿 مسألـه آلودگـی زمیـن یکـی از مسائل عمده محیط زیست و دغدغه عمده ای برای دست اندرکاران محیط زیست در سراسر جهان است و کشور ما، استان و شهر ما نیز از این مقوله مستثنی نیست.

🌿 مسأله میزان تولید زباله در سراسر جهان و یافتن محل دفن صحیح و بهداشتی آن از مسائل مهم بخصوص در کشورهای کوچک و در حال توسعه است.

🌿 ضمن گرامیداشت روز زمین پاک از تک تک شهروندان فهیم و عزیز اقلید خواهانیم تا همگام با هم نسبت به اثرات انتخاب‌هایمان در این کره زمین و تاثیر آن برای نسل‌های آتی آگاهانه عمل کنیم.

🌿 زمین میراث مشترک همه نسلهاست، در حفظ آن کوشا باشیم.

🌿 بیاییم در سال جاری فقط با این چند اقدام ساده همگام با هم در جهت پاکیزه سازی محیط زیست شهرمان قدم برداریم:

  • در مصرف آب صرفه جویی کنیم.
  • برنامه ای برای کاهش مصرف کاغذ داشته باشیم.
  • بازیافت بسیاری از مواد زاید ضمن کاهش استفاده بشر از منابع طبیعی محیط زیست، از تبدیل این مواد به عوامل مضر زیست محیطی جلوگیری می کند. پس با تفکیک زباله هایمان به این مهم کمک کنیم.
  • استفاده از وسایل نقلیه عمومی و دوچرخه را بر خودروهای شخصی مقدم بدانیم.
  • به درختکاری و درختداری عنایت ویژه داشته باشیم.